۷۱ سرنشین هواپیمای مسافربری جان به همراهختند

۲۳ بهمن ۱۳۹۶ الکتریک

سقوط مرگبه همراهر هواپیمای مسافربری روسیه در نزدیکی مسکو؛

مقام‌های روسیه تأیید کرده‌اند که تمام ۷۱ سرنشین یک هواپیمای مسافربری که در نزدیکی مسکو، پایتخت سقوط کرده جان خود را از دست داده‌اند.

سقوط آنتونوف روسی

 Emergency services at the site where a Russian passenger plane crashed outside Moscow, February 11, 2018. MAXIM SHEMETOV / Reuters

به گزارش مهدی الکتریک،این هواپیما به همراه ۶۵ مسافر و شش خدمه در حال پرواز به مقصد شهر اورسک در جنوب روسیه و در نزدیکی مرز قزاقستان بود.به گفته مسئولان دستگاه ضبط مکالمات خلبه همراهن در میان قطعات هواپیما پیدا شده و تحقیقات دربه همراهره علت سقوط آغاز شده هست.

 

به گزارش خبرگزاری اینترفاکس، هواپیمای آنتونوف ای‌ان- ۱۴۸ که متعلق به شرکت هواپیمایی ساراتوف بود روز یکشنبه ۲۲ بهمن در مسیر پرواز از فرودگاه دومودِدوف مسکو به سمت اورسک در اورال از صفحه رادار محو شد.

یک منبع خدمات اضطراری روسیه گفته که این هواپیما در نزدیکی روستای آرگونوف در ۸۰ کیلومتری جنوب شرق مسکو سقوط کرده هست.

او افزوده که هیچ یک از مسافران و خدمه این هواپیما زنده نمانده‌اند. تا زمان مخابره خبر دو جسد کشف شده بود.منبع دیگری به خبرگزاری ایتارتاس گفته که قطعات این هواپیما پیدا شده و هیچ کسی زنده نمانده هست.

دمیتری پسکوف، حرفگوی ولادیمیر پوتین، گفته که رئیس‌جمهوری مراتب تاثر عمیق خود را به خانواده‌های قربه همراهنیان این حادثه ابراز کرده هست.

مرکز موقعیت‌های اضطراری روسیه نتوانسته هست که از طریق جاده به محل حادثه برسد. گزارش شده که به همراهلگردها و موتورهای برف‌پیما در محل حاضر شده‌اند.

تلویزیون دولتی روسیه- ۲۴ فیلمی از قطعات این هواپیما نشان داده هست که در یک منطقه پوشیده از برف پراکنده شده بودند.

۶۵ مسافر و شش خدمه در این هواپیما بوده‌اند.وزارت حمل‌ونقل روسیه بدی آب‌وهوا و خطای انسانی را از دلایل احتمالی بروز این حادثه عنوان کرده هست.به همراهزپرسان قضایی گفته‌اند که پرونده جنایی برای این حادثه به همراهز کرده‌اند و در حال تحقیق پیرامون همه احتمالات هستند.

این هواپیما ساخت سال ۲۰۱۰ بود. النا ورونووا، حرفگوی شرکت ساراتوف، گفته که این هواپیما مشکل فنی نداشته هست چرا که در سال ۲۰۱۶ به همراهزرسی فنی شده بود.

تلویزیون‌های روسیه بستگان مسافران را نشان می‌دهند که در فرودگاه اورسک منتظرند و برخی از آنها سر خود را میان دستان‌شان گرفته‌اند. تیمی از رواشناسان برای صحبت به همراه خویشاوندان مسافران کشته شده عازم فرودگاه شده‌اند.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم