۳۲۸ کشته و ‌‌۳۹۵۰ زخمی تاکنون/ پس‌لرزه‌ها کرمانشاه را می‌لرزاند

۲۲ آبان ۱۳۹۶ الکتریک

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۲:۱۵

افزایش تعداد مصدومان زمین لرزه

 

حرفگوی سازمان مدیریت بحران کشور از افزایش تعداد مصدومان زمین لرزه شب گذشته به ۳۹۵۰ نفر خبر داد.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۱:۵۴

افزایش تعداد کشته‌شدگان زلزله کرمانشاه به ۳۲۸ تن

پزشکی قانونی هستان کرمانشاه به همراه اعلام صدور ۳۲۸ جواز دفن تا این لحظه (ساعت ۱۱:۴۰ دقیقه) برای جان به همراهختن زلزله شب گذشته، تعداد جان به همراهختگان شهرستان‌ها را به تفکیک زیر اعلام کرد:

* کرمانشاه ۱۰ نفر
* اسلام آبه همراهد ۲۲ نفر
* کرند ۱۴ نفر
* سرپل ذهاب ۲۳۶ نفر
* قصر شیرین ۲۸ نفر
* ثلاث ۱۵ نفر
* جوانرود ۳ نفر

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۱:۵۴

 دو وزیر عازم مناطق زلزله زده در کرمانشاه شدند

وزیران کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس جمعیت هلال احمر به همراهی تیمی از نهاد ریهست جمهوری، به دستور به دستور عازم مناطق زلزله زده در هستان کرمانشاه شدند.

 به دستور حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، عبدالرضا رحمانی‌فضلی و سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیران کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس جمعیت هلال احمر به همراهی تیمی از نهاد ریهست جمهوری، عازم مناطق زلزله زده در هستان کرمانشاه شدند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۱:۴۳

 اسامی جانبه همراهختگان زلزله در سرپل‌ذهاب

 پزشکی قانونی هستان کرمانشاه اسامی ۶ نفر از جانبه همراهختگان زلزله شب گذشته در  سرپل ذهاب را به شرح زیر اعلام کرد:

۱. زینب فرضی —

۲. مانیسا ویسی — فرزند منصور

۳. فریدون سلطانی — فرزند یدالله

۴. ابراهیم رمضانی میراحمدی — فرزند محمد رشید

۵. حدیث کرمی

۶. میثم کرمی

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۱:۴۱

 صدور ۲۱۴ جواز دفن برای جان‌به همراهختگان زلزله کرمانشاه

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد بر اساس اعلام پزشکی قانونی هستان کرمانشاه، شمار جوازهای دفن صادرشده تا این لحظه به ۲۱۴ مورد رسید.

آرتین کمالی مدیرکل پزشکی قانونی هستان کرمانشاه به همراه اعلام این خبر افزود: تیم های پزشکی قانونی در شهرستان های هستان کرمانشاه مستقر و در حال معاینه اجساد زلزله هستند.

وی به همراه اشاره به تعداد اجساد معاینه شده در هر یک از شهرستان های هستان خاطرنشان کرد: تا این لحظه تعداد اجساد معاینه شده در شهرستان سرپل ذهاب ۱۴۹، اسلام آبه همراهد غرب ۲۲، ثلاث به همراهبه همراهجانی ۱۵، کرند غرب ۱۴ و قصر شیرین نیز ۱۴ نفر بوده هست که در مجموع به ۲۱۴ تن می رسد.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۱:۲۴

پیدا شدن نوزاد زنده از زیر آور

 

نوزاد زنده از زیر آوار زلزله دیشب در سرپل ذهاب پیدا شد. تلاش برای بیرون آوردن مادر توسط نیروهای امداد و نجات ادامه دارد.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۱:۲۳

آخرین آمار مصدومان و کشته‌شدگان زلزله غرب کشور

حرفگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: در حال حاضر شرایط از نظر مجروحان تقریبه همراه پایدار هست. اما احتمالا از روستاهایی که آواربرداری کامل نشده مصدوم خواهیم داشت و آماده‌ایم که بیمارستان‌ها را تخلیه و مجروحان جدید را بپذیریم.

 ایرج حریرچی دربه همراهره آخرین وضعیت امدادرسانی به مجروحان زلزله غرب کشور اظهار کرد: تا کنون حدود ۵۳۴۶ نفر در بیمارستان‌های کرمانشاه پذیرش شده‌اند. ۳۷۴۸ نفر از این آمار به صورت سرپایی درمان و ۷۱۷ نفر بستری شده‌اند. ۴۰۰ نفر نیز ترخیص شده‌اند.

وی ادامه داد: ۲۷۴ مصدوم به سایر بیمارستان‌های هستان و همدان اعزام شدند. تا کنون نیز ۲۰۷ نفر در حادثه زلزله فوت شدند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۱:۲۳

شرایط عادی در خوزستان برقرار هست

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان به همراه اشاره به زلزله شب گذشته در خوزستان گفت: از شب گذشته تاکنون کلیه مراکز امدادی خوستان در آماده‌به همراهش هستند.

کیامرث حاجی‌زاده  اظهار کرد: طبق اعلام سازمان مدیریت بحران کشور همه نیروهای امدادی در آماده‌به همراهش هستند ولی خطر خاصی پیش‌بینی نمی‌شود.

وی افزود: هیچ مشکلی خوزستان را تهدید نمی‌کند و شرایط عادی در خوزستان برقرار هست.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۱:۲۰

 وزیر نیرو: برق سرپل ذهاب وصل می‌شود

وزیر نیرو گفت: به دلیل وسعت خسارت در منطقه سرپل ذهاب و رعایت مسائل ایمنی، برق رسانی در این منطقه پیگیری می شود.

رضا اردکانیان که فرماندهی عملیات امدادرسانی به وضعیت تامین آب و برق مناطق زلزله زده را شخصاً پیگیری می کند، گفت: تاسیسات برق رسانی سرپل ذهاب به دلیل نزدیکی به کانون زلزله، آسیب فراوانی دیده هست و از شب گذشته رسیدگی به مشکل قطع برق در این منطقه در دستور کار هست.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۱:۱۹

 تصمیمات به همراهنک مرکزی برای مناطق زلزله زده

معاون فناوری به همراهنک مرکزی جزئیات تصمیمات به همراهنک مرکزی برای مناطق زلزله زده گفت: به همراه ارایه سرویس در محل حادثه تلاش داریم خدمات به همراهنکی را به سرعت برقرار کنیم.

وی افزود: اگر مشکلاتی در شبکه به همراهنکی برای مناطق زلزله زده بوجود امده به همراهشد به همراه تیم های بک اپی که تجهیز شده هست مشکل را برطرف خواهیم کرد.

 

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۱:۱۸

ماموریت ویژه وزیر اقتصاد

 

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور گفت: وزير اقتصاد مكلف شد از خزانه، بودجه ويژه اي را به هستانداري كرمانشاه اختصاص دهد تا براي تامين هزينه هاي اوليه مشكلي وجود نداشته به همراهشد. وی افزود: هيچ دستگاهي نبه همراهيد از ارائه كمك كوتاهي كند

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۱:۰۵

تعداد کشته شدگان به ۲۱۴ مورد رسید

بر اساس اعلام پزشکی قانونی هستان کرمانشاه، تعداد جوازهای دفن صادرشده تا این لحظه به ۲۱۴ مورد رسید.

 

ارتین کمالی مدیرکل پزشکی قانونی هستان کرمانشاه به همراه اعلام این خبر افزود: تیم های پزشکی قانونی در شهرستان های هستان کرمانشاه مستقر و در حال معاینه اجساد زلزله هستند که تا این لحظه تعداد اجساد معاینه شده به ۲۱۴ تن رسیده هست.

وی به همراه اشاره به تعداد اجساد معاینه شده در هر یک از شهرستان های هستان خاطرنشان کرد: تا این لحظه تعداد اجساد معاینه شده در شهرستان سرپل ذهاب ۱۴۹، اسلام آبه همراهد غرب ۲۲، ثلاث به همراهبه همراهجانی ۱۵، کرند غرب ۱۴ و قصر شیرین نیز ۱۴ نفر بوده هست که در مجموع به ۲۱۴ تن می رسد. 

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۱:۰۴

آمادگی کامل نهاجا در کمک به مناطق زلزله زده

در پی وقوع حادثه مصیبت به همراهر زلزله در غرب کشور ستاد بحران نیروی هوایی ارتش تشکیل جلسه داد و ضمن اعلام آماده به همراهش کامل به یگان های تابعه خود، برای خدمات رسانی به مناطق زلزله زده تصمیماتی را اتخاذ کرد.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۱:۰۲

تعطیلی برخی مدارس کردستان در نوبت بعدازظهر

مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان از تعطیلی مدارس برخی شهرستان‌های هستان کردستان در نوبت بعدازظهر خبر داد.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۱:۰۱

آب شهرهای زلزله‌زده تا ۴۸ ساعت قطع هست

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کرمانشاه گفت: بدلیل تأمین آب شرب شهرهای سرپل ذهاب، قصرشیرین، هرسین و ثلاث به همراهبه همراهجانی از سرآب‌های این شهرها و کدورت آب این سرآب ها، متأسفانه در حال حاضر آبرسانی به این شهرها عمدتاً به صورت سیار صورت می گیرد.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۰:۵۸

برآورد تلفات زلزله کرمانشاه

 

هستاندار کرمانشاه در تماس تلفنی به همراه رئیس جمهور گفت: برآورد می‌شود تلفات زلزله کرمانشاه به حدود ۳۰۰ نفر برسد.

هوشنگ به همراهزوند در تماس تلفنی به همراه حسن روحانی اظهار داشت: بیشترین تلفات زلزله در سرپل ذهاب رخ داده هست.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۰:۳۷

زلزله در کردستان مصدوم نداشته هست

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ مصدوم یا مجروحی به بیمارستانهای هستان کردستان مراجعه نکرده اند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۰:۳۷

برقراری‌ پروازهای فرودگاه‌های کرمانشاه و سنندج

 

در حال حاضر همه پروازها در فرودگاه سنندج بدون هیچ مشکل خاصی برقرار هست و طبق معمول و زمانبندی شده انجام خواهد داد.

‌طبق اعلام شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور، در ساعات اولیه وقوع زلزله دیشب که مناطق گسترده‌ای از کشور را لرزاند، همه مسئولان واحدهای عملیاتی فرودگاه سنندج برای کسب اطمینان از تأسیسات و امکانات این فرودگاه، از ابنیه و تاسیسات ‌فرودگاه، سطوح پروازی و همچنین‌ همه دستگاه‌ها و تجهیزات کمک ناوبری به همراهزدید کردند که مشخص شده هیچ آسیبی به آنها وارد نشده هست.

‌فرودگاه سنندج هم اکنون در شرایط عادی به سر می‌برد و مسافران می‌توانند به همراه اطمینان خاطر در ساعات مقرر در فرودگاه سنندج حاضر شوند.

‌اسفندیاری، قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در همایش مدیران فرودگاه‌های کشور گفت که ‌زیرساخت فرودگاه‌های مرزی آسیب ندیده‌اند و همه فرودگاه‌ها برای پروازهای برنامه‌ای و غیر برنامه‌ای آمادگی دارند تا به کمک زلزله زدگان بشتابند.

به دنبه همراهل وقوع زلزله در هستان کرمانشاه، مسؤلان فرودگاه کرمانشاه ضمن به همراهزدید از سطوح پروازی، ابنیه‌ فرودگاهی، سیستم‌های کمک ناوبری و زیر‌ساخت‌های فرودگاه، شرایط را طبیعی ارزیابی کردند؛ این فرودگاه اکنون در آمادگی کامل به سر می‌برد.

به دنبه همراهل وقوع زلزله در هستان کرمانشاه‌ طی به همراهزدید و بررسی کارشناسان اداره مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی فرودگاه کرمانشاه در ساعات ابتدایی حادثه، دیتاسنتر و زیرساخت‌های ارتبه همراهطی مورد بررسی قرار گرفتند که مشخص شد ارتبه همراهطات و زیرساخت‌های حوزه هوانوردی طبیعی و عملیاتی هستند.

به همراه توجه به حساسیت موضوع و افزایش حجم پروازهای امدادی و کمک رسانی کارشناسان این حوزه در کمیته بحران فرودگاه حضور فعال دارد و در آماده به همراهش کامل به سر می‌برد.

‌مدیرکل فرودگاه مهرآبه همراهد نیز از آماده‌به همراهش این فرودگاه بین‌المللی برای ارائه هرگونه خدمات پروازی جهت امدادرسانی به آسیب دیدگان زلزله اخیر خبر داد.

رستمی همچنین گفت که همه پروازها به غرب کشور برقرار هستند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۰:۳۶

تمام راه‌های اصلی و شهری به همراهز هست

وزیر راه و شهرسازی ضمن ابراز تسلیت به مردم ایران و خانواده‌های جانبه همراهختگان زلزله هستان کرمانشاه گفت: تا چند روز دیگر بنیاد مسکن برای به همراهزسازی خانه‌های آسیب دیده در زلزله کرمانشاه وارد عمل می‌شوند.

بعبه همراهس آخوندی دربه همراهره زلزله ۷.۳ ریشتری غرب کشور اظهار کرد: زلزله بسیار شدیدی در منطقه غرب کشور روی داد که دیشب آخرین وضعیت را به همراه مدیرکل و مسئولان حاضر در کرمانشاه کنترل کردم، خوشبختانه تا این لحظه، بخش اعظم راه‌ها به همراهزگشایی شده و امکان امدادرسانی و تردد فراهم هست که در این بخش به همراه مشکل بنیادین مواجه نیستیم.

وی افزود: البته ممکن هست در برخی راه‌های روستایی هنوز مشکلاتی وجود داشته به همراهشد، ولی تمام راه‌های اصلی و شهری به همراهز هست و امدادرسانی انجام می‌شود.  

وزیر راه و شهرسازی ضمن ابراز تسلیت به مردم ایران و خانواده‌های جانبه همراهختگان گفت: بلافاصله پس از زلزله نهادهای امدادی فعالیت‌های مربوطه را آغاز کردند و چند روز پس از این اقدامات، بنیاد مسکن سریعا برای به همراهزسازی خانه‌های ویران شده فعالیت‌های خود را انجام خواهد داد که در چند روز اولیه به همراهید منتظر امدادرسانی به همراهشیم.  

آخوندی دربه همراهره خسارت وارد شده به مسکن و راه‌های مناطق زلزله زده بیان کرد: اکنون بسیار زود هست که در این زمینه رقمی اعلام کنیم و به همراهید پس از فعالیت نیروهای امدادی آمارگیری دقیقی انجام داد تا بتوانیم میزان دقیقی از خسارت را بیان کنیم.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۰:۳۵

وقوع ۱۱۸ پس لرزه

رییس مرکز لرزه‌نگاری از وقوع ۱۱۸ پس لرزه پس از زلزله اصلی شب گذشته در کرمانشاه خبر داد و گفت: بعد از وقوع چنین زلزله‌ای احتمال پس لرزه تا ماه‌ها وجود دارد.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۰:۳۵

دستور رییس جمهور به هستاندار کرمانشاه

رییس جمهور در تماسی تلفنی به همراه “هوشنگ به همراهزوند ” هستاندار کرمانشاه در جریان تازه ترین گزارش وضعیت امداد رسانی و رسیدگی به زلزله زدگان این هستان قرار گرفت و دستورات لازم را صادر کرد.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۰:۳۴

اسامی ۱۴ تن از کشته شدگان زلزله هستان کرمانشاه

سازمان پزشکی قانونی اسامی ۱۴ تن از کشته شدگان زلزله هستان کرمانشاه را اعلام کرد.

اسامی ۱۴ نفر از جانبه همراهختگان زلزله شب گذشته در ثلاث به همراهبه همراهجانی و سرپل ذهاب به شرح زیر هست:

شهر ثلاث به همراهبه همراهجانی

۱. خورشید احمدی — فررزند محمود
۲. خاتون فیضی — فرزند فرج
۳. مهیار بدری — فرزند غریب
۴. پوریا ملکی — فرزند بهرام
۵. تارا رضایی — فرزند عابد
۶. فلاح میری —
۷. خاصیه مرادی — فرزندد رحیم
۸. عزیز مریدی — فرزند مصطفی
۹. حسن امامی —

شهر سرپل ذهاب

۱. زینب فرضی —
۲. مانیسا ویسی — فرزند منصور
۳. فریدون سلطانی — فرزند یدالله
۴. ابراهیم رمضانی میراحمدی — فرزند محمد رشید
۵. حدیث کرمی
۶. میثم کرمی

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۰:۳۱

گاز مناطق زلزله‌زده از عصر امروز وصل می‌شودکنتور گاز

معاون وزیر نفت در شرکت ملی گاز به همراه تاکید بر این‌که کارشناسان شرکت‌های گاز هستانی، نشت یابی در مناطق زلزله‌زده را بررسی کرده‌اند، گفت: روند گاز رسانی پس از اطمینان از سلامت شبکه و تامین امنیت مردم تا عصر امروز به روال عادی به همراهز می‌گردد.

حمیدرضا عراقی دربه همراهره وضع گازرسانی به منازل و اماکن در مناطق زلزله زده در غرب کشور گفت: همه شبکه گازرسانی در غرب کشور روند عادی خود را طی می‌کنند، همچنین از سوی همدان نیز برای مناطق زلزله زده کمک فرستاده‌ایم، که در این میان بیشترین مشکل مربوط به هستان کرمانشاه بوده هست.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۰:۲۵

تاکنون ۲۱۱ نفر براثر زلزله جان به همراهخته‌اند

رضا محمودی مدیرکل بحران هستانداری کرمانشاه گفت: تاکنون ۲۱۱ نفر براثر زلزله ازگله  جان به همراهخته‌اند و ۲۵۰۴ نفر نیز زخمی شده‌اند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۰:۲۱

ابراز همدردی مقامات و نهادهای بین المللی

 

گری لوئیس نماینده سازمان ملل متحد در ایران در پیامی به زبه همراهن فارسی و انگلیسی در صفحه توییتر خود نوشت: تسلیت به دولت و مردم ایران برای زلزله ی مرگبه همراهر دیشب در مرزهای غربی.

وضعیت در نیمه شب گذشته خیلی مشخص نبود اما به همراه طلوع خورشید بیشتر در مورد کشته شده ها و افراد زخمی اطلاعات بدست می آید. در صورت نیاز سازمان ملل آماده همکاری هست.

ابراز همدردی نخست وزیر کانادا

در همین حال جهستین ترودو نخست وزیر کانادا در پیامی در صفحه توییتر خود در واکنش به زمین لرزه در ایران و عراق نوشت: امروز خبرهای غم انگیزی از ایران و عراق رسید، کانادایی‌ها عمیق‌ترین همدردی خود را به خانواده‌های زلزله‌زدگان در این منطقه ابراز می‌ کنند.

پیام تسلیت آلمان

مایکل کلور برشتولد سفیر آلمان در ایران در پیامی به زبه همراهن انگلیسی و فارسی در صفحه توییتر خود نوشت: مراتب تسلیت عمیق آلمان به دولت و ملت ایران، در پى زلزله مرگبه همراهر غرب ایران. ما به یاد قربه همراهنیان و خانواده هایشان خواهیم بود. آلمان درصورت لزوم آماده کمک رسانى مى به همراهشد.

ابراز همدردی روسیه

سفارت روسیه در جمهوری آفریقای جنوبی در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت: ما به یاد همه کسانی هستیم که در زمین لرزه ایران و عراق آسیب دیدند و عمیق ترین تسلیت مان را به به همراهزماندگان و خانواده های قربه همراهنیان این حادثه ابراز می کنیم و بهبودی سریع زخمی ها را آرزومندیم.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۰:۱۹

 فعالیت پالایشگاه گاز ایلام متوقف شد

معاون وزیر نفت پیش بینی کرد، به همراه اقدامات در حال انجام، تا بعدازظهر امروز شرایط هستانهای غربی کشور از لحاظ تأمین و توزیع گاز به حالت عادی برسد.

 در پی وقوع زلزله در غرب کشور، شرکت ملی گاز ایران دستور توقف فعالیت پالایشگاه گاز ایلام را صادر کرد تا ادامه کار این پالایشگاه پس از انجام به همراهزرسی های فنی و تأیید عدم وجود مشکلات فنی در این پالایشگاه، صورت گیرد. حمیدرضا عراقی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در این خصوص گفت: هیچ گونه مشکل جدی در شبکه های گاز غرب کشور گزارش نشده و توقف پالایشگاه گاز ایلام نیز به دلیل اطمینان از عدم وجود مشکلات فنی بوده و پیش بینی می کنیم تا بعداز ظهر امروز این پالایگاه دوبه همراهره وارد مدار بهره برداری شود. این مقام مسئول همچنین از قطع مدیریت شده گاز در بخش هایی از هستان کرمانشاه به خصوص شهرستان سرپل ذهاب خبر داد و گفت: نیروهای متخصص شرکت ملی گاز ایران در حال نشت یابی در مسیر خطوط لوله توزیع گاز هستند تا به همراه توجه به اینکه بسیاری از مردم در منازل خود حضور ندارند، در صورت بروز نشتی جلوی حوادث بعدی گرفته شود. معاون وزیر نفت تصریح کرد: مردم در هنگام مراجعه به منازل خود در صورتی که به همراه قطعی گاز مواجه شدند به مراکز فوریت های شرکت گاز اعلام کردند و در کوتاهترین زمان ممکن قطعی های موردی گاز برطرف خواهد شد. عراقی پیش بینی کرد به همراه اقدامات در حال انجام، تا بعدازظهر امروز شرایط هستانهای غربی کشور از لحاظ تأمین و توزیع گاز به حالت عادی برسد.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۰:۱۵

آخرین آمار مصدومان زلزله غرب کشور

آمار مصدومین زلزله شب گذشته در غرب کشور، تاکنون ۲۰۵۴ نفر اعلام شده هست.

 آمار مصدومین زلزله شب گذشته در غرب کشور، تاکنون به ۲۵۰۴ نفر رسیده هست. همچنین ۱۳۶ دستگاه آمبولانس، ۲۰ واحد اتوبوس آمبولانس و سه فروند هواپیما برای امدادرسانی به مناطق زلزله زده اعزم شده‌اند.  ۲۰۰  تخت بیمارستانی نیز برای اعزام مصدومین به هستان‌های همجوار آماده شده‌اند. همچنین چهار به همراهب بیمارستان صحرایی در این مناطقه مستقر شده هست.

بنابر اعلام وبدا، تاکنون  ۱۰۰ پرستار، هشت جراح عمومی، هشت متخصص طب اورژانس و شش ارتوپد برای ارائه خدمات به مردم مناطق آسیب دیده اعزام شده‌اند.  در تهران نیز ۶۰۰ تخت بیمارستانی آماده ارائه خدمات درمانی به زلزله زدگان هستند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۰:۱۳

آماده به همراهش بیمارستان‌های تهران برای پذیرش مصدومان

تاکنون  ۱۰۰ پرستار، هشت جراح عمومی، هشت متخصص طب اورژانس و شش ارتوپد برای ارائه خدمات به مردم مناطق آسیب دیده اعزام شده‌اند.  در تهران نیز ۶۰۰ تخت بیمارستانی آماده ارائه خدمات درمانی به زلزله زدگان هستند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۰:۰۳

آمار دقیق مصدومین زلزله دیشب

 

حرفگوی اورژانس کشور اعلام کرد: آمار مصدمین زلزله شب گذشته در غرب کشور، تا این لحظه ۲۵۰۴ نفر هست.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۱۰:۰۲

دستور سرلشکر به همراهقری به نیروهای مسلح

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی به سازمان‌های نیروهای مسلح دستور داد که همه امکانات خود را برای کمک به حادثه دیدگان زلزله بسیج کنند.

به گزارش مهدی الکتریک، سرلشکر به همراهقری از نیروهای مسلح خوهست همه امکانات امدادی خود را در اختیار زلزله‌زدگان قرار دهند.

وی در این پیام ضمن تسلیت به خانواده‌های داغ دیده و آرزوی سلامت و بهبودی برای آسیب دیدگان ابراز امیدواری کرد که به همراه همت و تلاش نیروهای امدادی زندگی برای مردم مناطق آسیب دیده به شرایط عادی به همراهزگردد.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۹:۴۹

زلزله در قم خسارتی نداشته هست

مدیر کل مدیریت بحران هستان قم گفت: خوشبختانه زلزله در قم خسارتی جانی و یا مالی در پی نداشته هست.

محسن اوروجی مدیر کل مدیریت بحران هستان قم افزود: این زلزله در کل هستان قم احساس شد و در حال حاضر نیز تمامی دستگاههای امدادی در هستان در آماده به همراهش کامل به سر می برند. هیچ جای نگرانی برای پس لرزه های زلزله در قم وجود ندارد چرا که کانون اصلی زلزله در قم نبوده هست.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۹:۴۱

کشته شدن حدود ۱۳ نفر در شهرستان ثلاث به همراهبه همراهجانی

فرماندار ثلاث به همراهبه همراهجانی گفت: تا این لحظه حدود ۱۳ نفر در این شهرستان کشته شده‌اند و ۶۰ نفر مجروح شده‌اند.

علی اکبر اکبری اظهار کرد: در پی زلزله شب گذشته در هستان کرمانشاه، ساختمانهای مسکونی حدود ۵۸ روستای بخش ازگله و ۶۹ روستای بخش مرکزی حدود ۶۰ درصد تخریب شدند.

وی تصریح کرد: تا این لحظه کسی زیرآوار نمانده هست و احتمال افزایش کشته‌شدگان وجود دارد.

فرماندار ثلاث به همراهبه همراهجانی به همراه بیان این که برای امدادرسانی به چند روستای صعب العبور گروه‌های امدادی اعزام شده‌اند، گفت: تنها احتمال دارد تعدادی دام در چند روستا هستان زیر آوار مانده به همراهشند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۹:۳۰

ترافیک سنگین در محورهای ورودی مناطق زلزله‌زده

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک سنگین در محورهای قصرشیرین و سرپل ذهاب خبر داد.

سرهنگ رحمانی در تشریح وضعیت معابر و جاده‌های منتهی به هستان زلزله زده کرمانشاه به همراه بیان اینکه به همراه توجه به زلزله‌ای که شب گذشته در این هستان به وقوع پیوست و قصرشیرین و سرپل ذهاب را درگیر کرد، شاهد بسته شدن برخی از محورها بوده‌ایم گفت: برخی محورهای مواصلاتی و اصلی پس از وقوع زلزله همچون محور سرپل ذهاب – پاوه، دالاهو – پل ذهاب مسدود شد که خوشبختانه به همراه کمک نیروهای امدادی بلافاصله به همراهزگشایی شد.

وی به همراه بیان اینکه کلیه محورهای اصلی و مواصلاتی هستان کرمانشاه به همراهز هست گفت: محور کرند غرب به قصرشیرین و دالاهو به سرپل ذهاب ترافیک سنگینی گزارش شده هست که بر همین اساس از هموطنان درخوهست می‌شود از مراجعه به مناطق زلزله زده خودداری کنند چراکه حضور افراد غیرمسئول علاوه بر تشدید ترافیک در امدادرسانی نیز وقفه ایجاد می‌کند.

رحمانی به همراه بیان اینکه مسیر نوسود به مریوان مسدود هست افزود: همچنین برخی مسیرهای روستایی قصرشیرین و سرپل ذهاب مسدود هست و تلاش برای به همراهزگشایی این محورها از سوی عوامل امدادی و راهداری در حال انجام هست.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۹:۲۹

صدور مجوز دفن ۲۰۷ جسد

 سازمان پزشکی قانونی در پی وقوع زلزله ۷.۲ ریشتری شب‌گذشته در مرز ایران و عراق اعلام کرد: تاکنون ۲۰۷ جسد توسط پزشکی قانونی هستان کرمانشاه معاینه و برای آنان جواز دفن صادر شده هست. تیم های پزشکی قانونی در شهرستان های هستان کرمانشاه مسقر و در حال معاینه اجساد زلزله هستند که تا این لحظه تعداد اجساد معاینه شده به ۲۰۷ تن رسیده هست.
 

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۹:۲۹

ماموریت رییس‌جمهور به جهانگیری

در پی زلزله شب گذشته در مناطق غربی کشور و بویژه هستان کرمانشاه، رئیس جمهور طی دستوری به معاون اول خود به وی ماموریت داد تمام امکانات کشور را برای نجات هموطنان گرفتار زیر آوارها و همچنین رسیدگی کامل به مصدومین حادثه بسیج کند.

در دستور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به معاون اول رییس‌جمهور آمده هست: پیرو دستوراتی که شب گذشته برای بسیج تمام امکانات موجود کشور و بخصوص هستانهای همجوار در جهت اقدامات فوری و امدادی برای هموطنان گرفتار زیر آوارها، خدمات درمانی برای مصدومین و تامین احتیاجات لازم هموطنان آسیب دیده به وزیر محترم کشور داده شده؛ ضروری هست به همراه توجه به وسعت این حادثه دردناک که متاسفانه به از دست دادن و یا مصدومیت تعداد زیادی از هموطنان عزیز به ویژه در هستان کرمانشاه منجر شد، جنابعالی ضمن مدیریت عالی موضوع جهت پشتیبه همراهنی کامل، مجموعه امکانات دولت و سایر نهادهای عمومی، نظامی و تشکل های مردمی را در این جهت بسیج نمایید.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۹:۲۶

دستورات ویژه جهانگیری برای امدادرسانی در سه هستان زلزله زده

معاون اول رییس‌جمهور در تماس‌های تلفنی جداگانه به همراه هستانداران کرمانشاه، کردستان و ایلام ضمن اطلاع از آخرین میزان خسارات ناشی از زلزله شب گذشته، بر ضرورت بسیج تمام امکانات هستان برای رسیدگی فوری به آسیب دیدگان و جبران خسارات تاکید کرد.

 دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز، در پی وقوع زمین لرزه در هستانهای کرمانشاه، کردستان و ایلام، در تماس به همراه هستانداران این سه هستان زلزله زده، ضمن تسلیت و ابراز همدردی به همراه خانواده‌های جانبه همراهختگان این حادثه و آرزوی شفای عاجل برای مجروحان، از هستانداران هستانهای مذکور خوهست به همراه به‌کارگیری حداکثر توان، بسیج امکانات و به همراه هستفاده تمام ظرفیت هستان، کمک به حادثه دیدگان و آواربرداری را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دهند و از هیچ گونه تلاش و اقدام در جهت امدادرسانی به مصدومان دریغ نورزند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۸:۵۲

زلزله در همدان هیچ مصدومی نداشت

مدیرکل مدیریت بحران هستانداری همدان به همراه اشاره اینکه خوشبختانه کسی در هستان بر اثر زلزله مصدوم نشده هست اما افرادی بر اثر عجله و فرار و برخورد به همراه در و دیوار جراحت سطحی داشتند، اعلام کرد: هنور از کرمانشاه مصدومی به هستان همدان اعزام نشده هست.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۸:۵۰

ماموریت لاریجانی به دو کمیسیون برای امدادرسانی

رییس مجلس شورای اسلامی از وزارتخانه‌های کشور و بهداشت و سازمان هلال احمر درخوهست کرد به همراه سرعت بیشتری امکانات را به مجروحان و بی‌خانمان‌های زلزله شب گذشته هستان‌های ایلام و کرمانشاه برسانند.

 علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی به همراه تسلیت به خانواده جانبه همراهختگان زلزله شب گذشته هستان‌های ایلام و کرمانشاه، گفت: زلزله شب گذشته نسبتا شدید بود که موجب درگیر کردن چندین هستان‌های به ویژه هستان‌های کرمانشاه و ایلام شد.

وی همچنین کمیسیون‌های عمران و شوراها و امور داخلی مجلس را مامور اعزام گروهی به مناطق زلزله‌زده برای امدادرسانی هر چه سریعتر و برآورد خسارت‌ها کرد.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۸:۴۶

بیش از ۹۴ پس لرزه در کرمانشاه

‌مسئول شبکه لرزه‌نگاری هستان کرمانشاه از وقوع حدود ۹۴ پس لرزه از شب گذشته تاکنون خبر داد و گفت: به نظر می‌رسد که زلزله اصلی همان زلزله ۷.۳ ریشتری شب گذشته (۲۱ آبه همراهن) بوده هست.

‌فرهاد فروزی به همراه اشاره به زمین لرزه بزرگ ۷.۳ ریشتری شب گذشته ازگله، اظهار کرد: این زمین لرزه ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه رخ داد.

وی افزود: از آن زمان تا ساعت شش و ۴۴ دقیقه صبح امروز(۲۲ آبه همراهن) حدود ۹۴ پس لرزه داشتیم که اکثر آنها در همان منطقه ازگله بوده هست.

مسئول شبکه لرزه نگاری هستان کرمانشاه به همراه بیان اینکه از این پس لرزه‌ها ۱۲ مورد آن به همراهلای چهار ریشتر بوده  و در کرمانشاه احساس شده هست، تاکید کرد: بزرگترین پس لرزه‌ای که تاکنون داشتیم ۴.۶ ریشتر  و در ازگله بوده هست.

فروزی عنوان کرد: اگرچه کانون اصلی این زمین لرزه در ازگله بوده، اما این لرزش گسل‌های منطقه را تحت تاثیر قرار داده و شاهد لرزش‌هایی در سرپل ذهاب، قصرشیرین، پاوه و … هستیم.

وی از روند کاهشی پس لرزه‌ها از نظر بزرگی و دامنه خبر داد و یادآوری کرد: به همراه این وجود به احتمال زیاد زلزله اصلی و بزرگ همان زلزله ۷.۳ ریشتری دیشب بوده هست.
 

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۸:۴۴

زلزله کرمانشاه تاکنون ۲۰۰ کشته داشته هست

‌مدیرکل مدیریت بحران هستان کرمانشاه آخرین آمار کشته‌های زمین لرزه ۷.۳ ریشتری شب گذشته (۲۱ آبه همراهن) را حدود ۲۰۰ نفر اعلام کرد.

‌رضا محمودیان  اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار دقایق قبل، تعداد کشته شده‌های زمین لرزه شب گذشته ۲۰۰ نفر بوده، اما تعداد دقیقی از آمار زخمی‌ها نداریم، زیرا تعدادی از آنها به هستان‌های دیگر اعزام شده‌اند.

وی بیشترین میزان خسارت و کشته و زخمی‌ها را نیز مربوط به شهرستان سرپل‌ذهاب دانست.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۸:۴۳

جلسه رئیس‌جمهور به همراه وزرای مسئول و دستگاه‌های امدادرسانی به زلزله‌زدگان

جلسه ویژه رئیس‌جمهور به همراه وزرای مسئول و دستگاه‌های امدادرسانی به زلزله‌زدگان کشور آغاز شد.

 لحظاتی پیش جلسه ویژه رئیس جمهور به همراه وزرای مسئول و دستگاهای امدادی در مورد امدادرسانی به زلزله زدگان کرمانشاه آغاز شد.

همچنین جلسه روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی کشور که قرار بود صبح امروز برگزار شود، به دلیل لزوم رسیدگی به زلزله‌زدگان کرمانشاه لغو شد.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۸:۱۱

آغاز آواربرداری مناطق زلزله زده کرمانشاه

‌مدیرعامل جمعیت هلال احمر هستان کرمانشاه از آغاز آواربرداری در شهرستان‌های مختلف زلزله زده خبر داد.

‌محمدرضا امیریان اظهار کرد: کار آواربرداری در مناطق آسیب دیده آغاز شده، اما در مناطقی که ساختمان‌های مرتفع وجود دارد آواربرداری نیازمند تجهیزات پیشرفته و زمان‌بر هست.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۸:۰۸

ادارات کرمانشاه تعطیل نیست، ایلام تعطیل هست

 

ادارات هستان کرمانشاه روز دوشنبه تعطیل نیست و فقط مدارس هستان تعطیل هست.

 روابط عمومی هستانداری هستان کرمانشاه اعلام کرده هست؛ در پی وقوع زلزله مدارس و دانشگاه‌ها هستان کرمانشاه امروز تعطیل اعلام‌ هست.

خبر تعطیلی ادارات هستان در فضای مجازی منتشرشده هست، که صحت ندارد و تکذیب می‌شود.

همچنین کمیته بحران هستان ایلام به همراه صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: به دستور هستاندار ایلام امروز دوشنبه ادارات دولتی هستان ایلام به جز دستگاه های امدادرسان و خدمات رسان تعطیل هستند.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران هستانداری ایلام تیم های کشیک به همراهید در ادارات مستقر به همراهشند و شهرداری های هستان نیز تعطیل نیستند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۸:۰۵

فوری‌ترین نیاز در قصر شیرین برای زلزله‌زدگان

 

فرماندار قصرشیرین گفت: فوری ترین نیاز ما در قصر شیرین تعدادی چادر برای اتمام عملیات اسکان اضطراری هست.

 فرماندار قصر شیرین گفت: بخش عمده ای از عملیات اسکان اضطراری زلزله زدگان انجام شده و عملیات امداد و نجات همچنان ادامه دارد.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۷:۴۷

مدارس کرمانشاه امروز دوشنبه‌ تعطیل هست

مدارس کرمانشاه امروز(دوشنبه) تعطیل هست.

 اداره روابط عمومی آموزش و پرورش هستان کرمانشاه اعلام کرد: به دلیل خطرات احتمالی وقوع زلزله، ‌روز دوشنبه، ۲۲ آبه همراهن ماه‌ تمامی مدارس دوره‌های تحصیلی سطح هستان در گروه صبح و ظهر تعطیل هست.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۷:۳۷

آغاز عملیات امدادی به همراهلگردها

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: پادگان ابوذر سرپل ذهاب تبدیل به بیمارستان شده و به همراهلگردها نیز برای کمک‌رسانی پرواز کرده‌اند.

 امیر سرتیپ حیدری صبح امروز در این رابطه گفت: از دیشب به محض وقوع زلزله  به لحاظ بحران شدیدی که ایجاد شد، تمام سیستم های ارتبه همراهطی هم مختل شده هست از این رو یگان های منطقه جلسات را تشکیل دادند و یگان های نیروی زمینی به همراه سرعت تمام به محل رسیدند و پادگان سر پل ذهاب نیز تخیله شد تا برای هستفاده بیمارستانی مهیا به همراهشد.

وی به همراه اشاره به اینکه پادگان ابوذر تخیله و تبدیل به بیمارستان شده هست، بیان کرد: چهار تیپ به منطقه اعزام می کنیم که دیشب دو تیپ وارد منطقه شده بودند و الان نیز تیپ های ۱۸۱ و ۲۸۱ به منطقه اعزام شدند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: ۲۷۰ مصدوم در پادگان ابوذر پذیرش کردیم و به همراه این روند تا غروب عمده کار نجات مصدومان را به پایان می رسانیم.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۷:۳۶

کمک رسانی قرارگاه خاتم الانبیاء در آواربرداری مناطق زلزله‌زده

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) از اعزام نیرو و ماشین آلات به مناطق زلزله زده خبر داد.

سردار عبداللهی گفت: پس از وقوع زلزله نیروها و ماشین آلات کارگاه های مستقر در هستان های ایلام و کرمانشاه به مناطق زلزله زده گسیل شدند.

وی اظهار کرد: نیروهای اعزام شده به همراه هستفاده از ماشین الات هم اکنون در حال امدادرسانی و آواربرداری در مناطق  زلزله زده هستند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۷:۳۳

رهبر انقلاب همه مسئولان را به تلاش برای کمک به آسیب‌دیدگان زلزله فراخواندند

رهبر معظم انقلاب، در پیامی تاکید کردند مسئولان در همین اولین ساعات به همراه همه همت و توان به یاری آسیب دیدگان به ویژه در زیرآوارماندگان بشتابند.

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب، در پیامی به همراه ابراز تاسف و اندوه فراوان از جان به همراهختن و زخمی شدن جمعی از هم میهنانمان در زلزله شب گذشته تاکید کردند مسئولان در همین اولین ساعات به همراه همه همت و توان به یاری آسیب دیدگان به ویژه در زیرآوارماندگان بشتابند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۷:۲۰

در حال حاضر به کمک‌های مردمی احتیاجی نیست

رییس سازمان امداد و نجات که به مناطق زلزله زده کرمانشاه رفته هست تاکید کرد که از لحاظ اقلام و نیازهای اساسی مشکلی وجود ندارد و انبه همراهرها جواب‌گو هستند.

مرتضی سلیمی به همراه بیان اینکه در حال حاضر به کمک‌های مردمی احتیاجی نیست، افزود: اقلام گرمایشی جزو ۱۶ اقلام اضطراری هستند که برای مشکل سرمای هوا پس از توزیع چادر، پتو و موکت سیستم گرمایشی  توزیع می‌شود.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۷:۱۴

بیمارستان‌های صحرایی در مناطق زلزله زده دایر می‌شود

 
وزیر کشور به همراه اشاره به ارسال نیرو و امکانات از جمله وسائل امداد و ‌چادر و… اظهار داشت: به دلیل تاریکی شب امکان پرواز به همراهلگرد نیست و ‌برخی راه ها بسته شده اما تمام تلاش نیروها این بوده که خود را به منطقه برسانند، نگرانی هایی در رابطه به همراه روستاها داریم چراکه اکنون به همراه توجه به تاریکی شب دسترسی به این مناطق مشکل می به همراهشد.
 
رحمانی فضلی تصریح کرد: برق برخی مناطق قطع شده بود که اکنون ۷۰ درصد آنها وصل شده هست، اکنون ارتش، سپاه، بسیج، هلال احمر، وزارت بهداشت و وزارت نیرو به همراه آمادگی کامل در منطقه حضور دارند و ‌خود مردم نیز کمک های بسیار خوبی انجام می دهند.
 
وی اضافه کرد: به همراهید تلاش کنیم در اسرع وقت کمک ها رسانده شود و هزینه ها و خسارات پایین بیاید، ‌ از مردم کرمانشاه خواهشمندیم به همراه صبر به مسئولان و ‌نیروهای اعزامی کمک کنند تا کار به همراه سرعت پیش برود.

 به علت به همراهلا بودن حجم مصدومان اعلام شد تا بیمارستان های صحرایی در منطقه دایر شود.
 
وزیر کشور تاکید کرد: خواهشمندم به اخبه همراهر و‌گزارشات غیر رسمی که اکنون هم حجم آن زیاد هست توجه نشود و‌ تلاش ما این هست که اخبه همراهر مربوطه را از طریق ستاد و‌ دستگاه های تخصصی هر حوزه اعلام کنیم.
 

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۷:۱۱

دستور وزیر بهداشت برای تامین خون مورد نیاز

 
وزیر بهداشت بر ضرورت تامین خون مورد نیاز مراکز درمانی مناطق زلزله زده تاکید کرد.

 به همراه دستور وزیر بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور موظف شدند نسبت به اعزام کادر درمانی متخصص، تجهیزات پزشکی، آمبولانس و تامین خون مورد نیاز برای مراکز درمانی مناطق زلزله زده هستان کرمانشاه در سریعترین زمان ممکن اقدام کنند.
 

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۷:۰۵

۳ روز عزای عمومی در هستان کرمانشاه

معاون عمران هستاندار کرمانشاه: به دلیل تلفات زلزله ۷.۳ ریشتری ازگله کرمانشاه به مدت ۳ روز عزای عمومی در هستان کرمانشاه اعلام شد. همچنین تمام دستگاه‌ها موظف شدند تا تمام تجهیزات‌شان را برای امدادرسانی به میدان بیاورند و قرار هست دو بیمارستان صحرایی ساخته شود؛ برق سرپل‌ذهاب نیز تا ساعت ۱۰ صبح وصل و آب‌رسانی سیار از صبح شروع می‌شود؛ ۲۰۰ سایت تلفن‌همراه نیز قطع شده بود که ۱۰۰ سایت آن وصل شده هست.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۷:۰۴

اسامی مصدومان زلزله ۷.۳ ریشتری بیمارستان قصرشیرین

اسامی مصدومان زلزله ۷.۳ ریشتری شب گذشته بستری در بیمارستان قصرشیرین اعلام شد

۱.  والیه نجفی
۲.  فاطمه خانی
۳.  امید افشار
۴.  شمسی ویسی
۵.  فرانک ویسی
۶.  پروین خدایی
۷.  مریم رضایی
۸.  بغرین صفری
۹.  عبدالکریم حیدری
۱۰.  فرزاد خیری
۱۱.  میلاد نجفی
۱۲.  محمد رضا ابراهیمی
۱۳.  سیاووش حیدری
۱۴.  کریم حیدری
۱۵.  محمد امیر محمدی
۱۶.  علی تاری
۱۷.  امیر فتاحی
۱۸.  شراره راد
۱۹.  سیما یارمرادی
۲۰.  طلیه نظری
۲۱.  متین امیری
۲۲.  پریناز رستمی
۲۳.  حبیب حسینی
۲۴.  حمید حافر
۲۵.  والیه سلیمی
۲۶.  شمس الله حسین نیا
۲۷.  اقبه همراهل نوروز آبه همراهدی
۲۸.  محمد نورایی
۲۹.  مصطفی احمدی
۳۰.  آمنه دلدی
۳۱.  سوگل یارمرادی
۳۲.  مریم جمالی
۳۳.  آنتا سجادی
۳۴.  سمیه مرادی
۳۵.  مریم مالکی
۳۶.  یار حسن پرواره
۳۷.  شایان پیشیار
۳۸.  توران مرادی
۳۹.  آرمیتا برمخ
۴۰.  عبدالحمید ترابی خواه
۴۱.  محمد رضا فرامرزی
۴۲.  سیما عزیزی
۴۳.  گل به همراهنو موسیان
۴۴.  پیمان محمدی
۴۵.  سلطان مراد محمدی
۴۶.  عبه همراهس رئوف
۴۷.  امید رئوف
۴۸.  نرگس حبیبی
۴۹.  سیامک یازی
۵۰.  هستی به همراهیسته
۵۱.  دیگ وار مازودی
۵۲.  ارسان یار
۵۳.  فاطمه فتاحی
۵۴.  معصومه عبدالملکی
۵۵.  فتانه مرادی
۵۶.  پیمان مرادی
۵۷.  آیدین مرادی
۵۸.  سهیلا رستمی
۵۹.  شاهین امامی
۶۰.  علی نودهی
۶۱.  اوالفضل به همراهمشاد
۶۲.  هادی نادری
۶۳.  نسرین پارسه
۶۴.  شیرین نوروزی
۶۵.  زهرا نعیمی
۶۶.  رحمان درون پرور
۶۷.  عزن گلرخ
۶۸.  مولود محمدی
۶۹.  اسد همتی
۷۰.  ملک میرزایی
۷۱.  حبیب الله حسینی
۷۲.  گوهر نجفی
۷۳.  سمیرا جلیلی
۷۴.  کیانوش وسیع پیام
۷۵.  قبه همراهد آلی نژاد
۷۶.  زهرا کرندی
۷۷.  عبدالله فرخی
۷۸.  پرستو رستمی
۷۹.  لیدا الیس پور
۸۰.  فرید هاشمی
۸۱.  شراره راغ
۸۲.  فاطمه خانی
۸۳.  مرضیه رجبی
۸۴.  علیجان نظری
۸۵.  سوسن جگرلو
۸۶.  روح الله عزیزی
۸۷.  مژگان احمدی نژاد
۸۸.  سهراب موسیوند
۸۹.  علی محمد منصوری
۹۰.  سلمان قنبری
۹۱.  لیلا حسینی
۹۲.  پروین حسینی
۹۳.  محیا حسینی
۹۴.  فرشته صیادی
۹۵.  منظر صیادی
۹۶.  جمیله دهقانمنش
۹۷.  سهراب ترابی
۹۸.  نقی گودرزی
۹۹.  زهرا محبی
۱۰۰.  سمیه مرادی
۱۰۱.  احمد اولاد
۱۰۲.  شهاب شرقی
۱۰۳.  غزال پرنو
۱۰۴.  علیشاه رحمانی
۱۰۵.  آرمان عزیزی
۱۰۶.  فرزانه سالمی
۱۰۷.  فوزیه به همراهزداران
۱۰۸.  میلاد پایبرجا
۱۰۹.  آرش فرامرزی
۱۱۰.  فاطمه نعمتی جگرلویی
۱۱۱.  مرضیه الهی
۱۱۲.  شریف نوروزی
۱۱۳.  میثم هاشمی
۱۱۴.  احسان هاشمی
۱۱۵.  حبیب الله حسینی
۱۱۶.  حسین پارس
۱۱۷.  گودرز رضایی
۱۱۸.  حسن مرادی
۱۱۹.  غمرناز نوروزی
۱۲۰.  فرامرز حبیبی

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۶:۴۰

روحانی دستور ویژه رسیدگی به مردم مناطق زلزله زده غرب کشور صادر کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت کشور،حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان شامگاه یکشنبه در تماس تلفنی به همراه رحمانی فضلی ضمن در جریان قرار گرفتن از روند امدادرسانی و رسیدگی به مناطق زلزله زده دستورات لازم را در این خصوص صادر کرد.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۶:۳۷

۱۴۱ کشته و ۸۶۶ مصدوم، آخرین آمار از زلزله کرمانشاه

معاون سازمان مدیریت بحران کشور آخرین آمار تلفات زلزله غرب کشور را اعلام کرد. سعیدی در گفت‌وگو به همراه شبکه خبر در این به همراهره اظهار کرد: آمار کشته شدگان و مصدومان حادثه زلزله اخیر متغیر هست اما تا این لحظه، حادثه مذکور ۱۴۱ کشته و ۸۶۶ مصدوم داشته هست.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۰:۰۹

 دستور وزیر کشور به هستاندار کرمانشاه

وزیر کشور دقایقى پیش در تماس تلفنى به همراه هستاندار کرمانشاه بر ضرورت بسیج همه امکانات و رسیدگی فوری به مصدومان و زلزله زدگان تاکید کرد.

عبدالرضا رحمانى‌فضلى در این تماس تلفنى گزارشی از آخرین وضعیت رسیدگی به مصدومان و میزان خسارات وارده به مناطق زلزله زده را دریافت کرد و از تمام نیروهای امدادی خوهست به همراه فوریت نسبت به بستری و مداوای حادثه دیدگان اقدام و همه مساعی خود را برای کمک‌رسانی به آسیب دیدگان بکار گیرند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۰:۰۸

 جنوب گرمسار لرزید

زلزله ای به بزرگی ۴.۵ درجه در مقیاس درونی زمین (ریشتر) جنوب گرمسار در هستان سمنان را لرزاند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۰:۰۸

 بیجار لرزید

بر اساس اخبه همراهر واصله در اکثر نقاط شهرستان بیجار زمین لرزه احساس شده اما خوشبختانه در این شهرستان هیچ گزارشی مبنی بر خسارت جانی و مالی اعلام نشده هست.

۱۳۹۶/۰۸/۲۲ – ۰۰:۰۸

 زلزله ۳.۶ ریشتری دهگلان را لرزاند

زمین لرزه ای به همراه قدرت ۳.۶درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) امشب دهگلان کردستان را لرزاند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۳:۵۸

 زمین‌لرزه در قم خسارتی نداشت

مدیرکل مدیریت بحران هستان قم گفت: وقوع زمین‌لرزه در مرز بین ایران در هستان قم خسارتی نداشت.

وی به همراه بیان اینکه خوشبختانه وقوع این زمین‌لرزه در هستان قم خسارات جانی و مالی نداشته هست، اضافه کرد: در حال حاضر دستگاه‌های امدادی این هستان در حالت آماده‌به همراهش هستند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۳:۵۸

 زلزله ی شمال عراق، خوزستان را نیز لرزاند

حدود ساعت ۲۱:۴۵ دقیقه امشب یکشنبه ۲۱ آبه همراهن، اکثر نقاط هستان خوزستان متأثر از زلزله ی شمال عراق، لرزید.

خوشبختانه تا لحظه ی مخابره این خبر، هیچگونه گزارشی مبنی بر ایجاد خسارت مالی و جانی در این هستان گزاش نشده هست.

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۳:۵۶

 وضعیت مصدومان زلزله در عراق

رسانه های عراقی اعلام کردند که آمارهای اولیه حاکی هست که بر اثر زلزله در شهرهای مختلف عراق تا کنون دستکم یک نفر کشته و ۲۵۵ نفر مصدوم شدند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۳:۵۵

برق ۳ هستان وصل شد/ شمال کرمانشاه در خاموشی

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: به همراه توجه به اقدامات انجام شده برق سه هستان کردستان، ایلام و آذربه همراهیجان غربی وصل شده اما همچنان در شمال کرمانشاه به همراه مشکل تامین برق مواجه هستیم.

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۳:۵۴

وقوع زلزله در البرز کذب هست

مدیرکل مدیریت بحران هستانداری البرز گفت: وقوع زلزله در البرز را تکذیب می‌کنم و انتظار می‌رود مردم در فضای مجازی به این شایعات دامن نزنند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۳:۴۴

حضور مردم در خیابه همراهن ها پس از وقوع زلزله

زلزله امشب به همراهعث شد که مردم در خیابه همراهن ها حضور یابند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۳:۴۰

وضعیت سلامت زائران ایرانی حاضر در عراق

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از سلامت کامل زائران ایرانی در شهرها و اماکن مقدسه عراق خبر داد.

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۳:۴۰

جان به همراهختن ۲ نفر بر اثر زلزله/ ۱۵ نفر مصدوم شدند

رئیس سازمان امداد و نجات حمعیت هلال احمر آخرین آمار مصدومان زلزله را اعلام کرد و گفت تا کنون ۲ نفر فوت کردند و ۱۵ نفر مصدوم شدند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۳:۳۸

مصدومیت ۱۴ نفر بر اثر بر اثر زلزله تاکنون

سرپرست سازمان اورژانس کشور از مصدومیت ۱۴ نفر بر اثر زلزله در نقاط مختلف کشور خبر داد.

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۳:۳۶

 زلزله در کرمانشاه مجروح داشته هست

مدیرکل بحران هستانداری کرمانشاه گفت: زلزله در هستان کرمانشاه مجروح دارد و بیشترین خسارت در قصرشیرین و ازگله هست.

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۳:۳۵

 زمین لرزه شیراز را لرزاند

 

زمین لرزه شیراز و هستان فارس را لرزاند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۳:۳۴

تکذیب برخی اخبه همراهر از سوی فرماندار قصر شیرین

آمار دقیق کشته ها و زخمی های زلزله کرمانشاه درقصر شیرین تا کنون دو کشته و ۲۵ مصدوم

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۳:۳۴

 آخرین وضعیت برق در هستان‌های زلزله‌زده

 

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: به همراه توجه به زلزله اخیر در مناطق آذربه همراهیجان غربی، کردستان، کرمانشاه و ایلام به همراه مشکل قطعی برق مواجه شدیم اما مشکل جدی در کردستان و شمال کرمانشاه به وجود آمده هست.

محمودرضا حقی‌فام درخصوص آخرین وضعیت برق در هستان ایلام گفت: در منطقه ایلام و مهران به همراه قطع برق پراکنده مواجه شدیم اما زیرساخت‌های این ناحیه به همراه مشکلی روبه‌رو نشد و به همراهید گفت که در هستان ایلام تقریبه همراه مشکل خاصی برای تامین برق وجود ندارد.

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۳:۲۲

مدارس کرمانشاه فردا تعطیل هست

اداره روابط عمومی آموزش و پرورش هستان کرمانشاه اعلام کرد: به دلیل خطرات احتمالی وقوع زلزله، فردا دوشنبه مورخ ۲۲ آبه همراهن ماه تمامی مدارس دوره های تحصیلی سطح هستان در گروه صبح و ظهر تعطیل هست

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۳:۱۲

مدارس ایلام تعطیل شد

براساس مصوبه کمیته بحران هستان ایلام، مدارس فردا تعطیل اعلام شد

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۳:۰۹

افزایش کشته شدگان قصر شیرین به ۶ نفر

شبکه خبر اعلام کرد که تاکنون شش نفر در اثر زلزله در قصر شیرین جان به همراهخته‌اند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۳:۰۵

اختلال در هیچ پرواز داخلی و خارجی در ایران گزارش نشده هست

شرکت فرودگاه‌ها: به همراه وجود وقوع زلزله اختلالی در پروازها ایجاد نشده هست.

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۳:۰۳

۲ کشته در قصر شیرین گزارش شده و خوابگاه های دانشجویی ایمن هستند

فرماندار قصر شیرین اعلام کرد:۲ نفر فوتی در  شهرستان مرزی قصر شیرین گزارش شده و تعداد زخمی‌ها در این شهر زیاد هست. خسارت در این شهر وجود داشته اما به دلیل قطع برق برآورد خسارات نداریم.قابل توجه خانواده‌های نگرانی که در کرمانشاه دانشجو دارند: هیچ کدام از خوابگاه های دانشگاهی خسارت ندیده هست.

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۳:۰۱

آماده به همراهش نیروهای امدادی در تهران

فرماندار تهران: کانون زلزله در کشور عراق بوده هست، لرزش در برخی مناطق تهران بسیار خفیف احساس شده لذا هیچ نگرانی‌ وجود ندارد و هیچ پیش‌بینی‌ نیز برای تداوم زلزله انجام نشده هست.تمامی نیروهای امدادی در تهران از جمله نیروهای مدیریت بحران شهرداری تهران و سازمان هلال‌احمر در آماده‌به همراهش کامل هستند لذا مردم هیچ هسترسی نداشته به همراهشند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۳:۰۰

۱۸۰ میلیون نفر زلزله عراق و ایران را احساس کردند

۱۸۰ میلیون نفر زلزله ۷.۲  ریشتری امشب را احساس کردند.شهرهاي جنوب تركيه هم زلزله را احساس کردند. زمین لرزه ای به بزرگی ۶.۵ ریشتر بغداد را لرزاند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۲:۵۳

خبر خوب از عمق زیاد زلزله و خسارات جانی بسیار کمتر از پیش بینی

شبکه خبری الجزیره به همراه انتشار خبر عمق ۳۴ کیلومتری این زلزله عنوان کرد که پیش بینی می شود خسارات جانی این زمین لرزه شدید در حداقل ترین حالت خود به همراهشد.

 

زلزله شدید از عمق خاک عراق تا نواحی شمال و غرب ایران 

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۲:۵۰

خانواده زائران ایرانی نگران نبه همراهشند

هنوز در عراق هم تلفات جانی گزارش نشده هست. تعدادی مجروح در حوالی سلیمانیه و کوت گزارش شده. این زمین‌لرزه در برخی مناطق عراق بی‌سابقه بوده هست.

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۲:۴۸

مردم به شایعات توجه نکنند

کانون زلزله در نزدیکی مرزهای ایران بوده که به علت شدت زمین لرزه، تکانه‌های آن در هستان‌‌های همجوار احساس شده هست. پس لرزه‌ها ممکن هست وجود داشته به همراهشد، مردم خونسردی خود را حفظ کنند و نگرانی خاصی نیست.احساس زلزله در هستان‌های مختلف به معنای فعال شدن گسل‌ها نیست و مردم به شایعات توجه نکنند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۲:۴۲

محل وقوع زلزله در مرکز حلبچه بوده هست

رئیس جمعیت هلال احمر: تیم‌های پیشرو جمعیت به کرمانشاه اعزام شده‌اند.گزارش‌های اولیه حاکی هست که سیستم‌‌های برق و مخابراتی کلیه روستاهای اطراف قصر شیرین قطع شده هست.تا این لحظه تلفاتی اعلام نشده اما خسارت در هشت روستا گزارش شده هست.

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۲:۳۴

خاموشی و قطع برق در برخی نواحی ایلام

زمین‌لرزه دیگری به بزرگی ۴.۹ ریشتر ساعت ۲۱:۵۹ مرز کرمانشاه و عراق را لرزاند.همچنین ساعت ۲۲:۰۴ زمین‌لرزه‌ای ۴ ریشتری این منطقه را لرزاند. ترافیک شدید و قفل شدن برخی خیابه همراهن های شهر ایلام در پی وقوع زلزله شدید. پس از زمین لرزه امشب بخش‌هایی ایلام به خاموشی رفته هست. برق برخی مناطق قطع و اینترنت دچار اختلال شده هست.

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۲:۳۰

شدت زمین لرزه به همراهعث وحشت مردم چند کشور منطقه

زمین زلزله به جز نیمی از ایران و عراق، در ترکیه، کویت، ارمنستان، اردن، لبنان، عربستان، قطر و بحرین هم حس شده هست

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۲:۲۸

وقوع زلزله در چند هستان کشور

زلزله در همدان، اراک، زنجان، اهواز، ایلام، سنندج، کرمانشاه، تبریز، ارومیه، اردبیل و چند شهر دیگر نیز احساس شده هست.برخی خبرها همچنین از وقوع زلزله در هستان‌های مرکزی، آذربه همراهیجان‌شرقی، آذربه همراهیجان غربی، کردستان، بوشهر و خوزستان حکایت دارد.زلزله شدید در ایلام ‌مردم را سراسیمه به خیابه همراهن‌ها کشاند.در پی وقوع زمین لرزه بسیار شدید در قصرشیرین برق این شهرستان مرزی قطع شد و مردم در خیابه همراهن‌ها سرگردان هستند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۲:۲۲

زلزله ۷ ریشتری از کرمانشاه تا سلیمانیه عراق

خبرگزاری رویترز به نقل از اداره زمین شناسی آمریکا گزارش کرده که زلزله‌ای به بزرگی ۷.۳ کرمانشاه در ایران و سلیمانیه در عراق را لرزانده هست. هنوز جزئیاتی بیشتری در این به همراهره اعلام نشده اما به گفته شاهدان محلی، مردم در کرمانشاه به همراه وحشت به خیابه همراهن آمده‌اند و برخی ارتبه همراهطات مختل شده‌اند.

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۲۲:۲۱

لرزش زلزله و هراس در مردم منطقه غرب کشور

برخی خبرها از وقوع زلزله در هستان‌های مرکزی  آذربه همراهیجان شرقی، آذربه همراهیجان غربی، کردستان، ایلام، لرستان، همدان و خوزستان حکایت دارد.همچنین ساعت ۲۱/۲۰ دقیقه زمین لرزه شهرهای نجف اشرف، کربلای مقدس و هستان‌های دیگر عراق را نیز لرزاند/زمین لرزه در شهر موصل آمده هست.هنوز از شدت و میزان خسارات احتمالی این زلزله گزارشی اعلام نشده هست

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم