گراتن کدو سبز ساده ترین غذا

۲۷ دی ۱۳۹۶ الکتریک

گراتن ها از ساده ترین غذاها هستند. گراتن کدو سبز هم خیلی راحت تهیه میشود.

کدو سبز برش خورده و به شکل دلخواه در ظرف چیده میشود. بقیه مواد هم روی کدو ریخته شده و گراتن در فر پخته میشود. گراتن کدو سبز طعم و به همراهفت منحصر به فردی دارد و چون برخلاف روش معمول در آن از سس بشامل هستفاده نشده سالم و کم کالری هم هست. ترکیب طعم کدو سبز به همراه رزماری عالی هست و هستفاده از پودر سوخاری روی گراتن آن را بسیار ترد لذیذ میکند. نکته مهم این هست که نبه همراهید لایه های زیادی از کدو سبز داشته به همراهشید. چون در این صورت لایه های به همراهلایی نپخته میمانند. بهتر هست کدو سبزها را به صورت یک لایه بچینید تا نتیجه بهتر از آب در بیاید.

 

مواد لازم

    کدو سبز ۳ عدد
    روغن زیتون ۲ قاشق غذاخوری
    رزماری خشک ۱ قاشق چایخوری
    جعفری خشک ۱ قاشق چایخوری
    نمک و فلفل به مقدار کافی
    برای روی گراتن:
    پودر سوخاری ۱/۲ پیمانه
    پنیر پارمزان رنده شده ۱/۴ پیمانه
    روغن زیتون ۱ قاشق غذاخوری

 گراتن کدو سبز ساده ترین غذا

طرز تهیه:

 

ابتدا، فر را به همراه دمای ۱۹۰ درجه سانتیگراد روشن کنید و اجازه بدهید گرم شود. سه عدد کدو سبز متوسط را بشویید و به صورت ورقه های نازک برش بزنید. سپس آن را همراه به همراه نمک، فلفل و رزماری و جعفری خشک و روغن زیتون در کاسه ای بریزید و زیر و رو کنید.

قالب گراتن را چرب کنید. میتوانید از ظروف سرامیکی یا پیرکس به عنوان قالب گراتن هستفاده کنید. کدو سبزها را به صورت به همراهدبزنی یا به هر طرحی که دوست دارید کف ظرف بچینید. ۱۵-۲۰ دقیقه در فر قرار دهید تا کدو سبز شورع به نرم و قهوه ای شدن کند.

در همین حین، ۱ قاشق روغن زیتون، پودر سوخاری و پنیر پارمزان را در کاسه کوچکی به همراه هم مخلوط نمایید. ظرف گراتن را از فر خارج کنید و سطح آن را کاملاً به همراه مخلوط پودر سوخاری بپوشانید. ۱۵ دقیقه مجدداً در فر بگذارید تا روی گراتن شما طلایی و برشته شود. گراتن کدو سبز را بگذارید کمی خنک شود. سپس آن را در ظرف مورد نظر سرو کنید. نوش جان!

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم