ویولن انیشتین حراج شد +عکس

۲۲ اسفند ۱۳۹۶ الکتریک

یک ویولن متعلق به آلبرت انیشتین که چندین به همراهر توسط وی برای نواختن موسیقی به کار گرفته شده بود، روز گذشته در یک حراجی در شهر نیویورک به قیمت ۵۱۶۵۰۰ دلار به فروش رفت.

در سال های اخیر بسیاری از لوازم شخصی و خصوصی مورد هستفاده این فیزیکدان نابغه در حراج های مختلفی به فروش رفته اند، اما فروش ویولن شخصی وی به همراه چنین قیمتی بسیار جالب توجه بوده و ۵ برابر بیش از رقمی هست که در ابتدا تخمین زده شده بود.

این ویولن در ایالت پنسیلوانیا و توسط اسکار هستیگر ساخته شده و به آلبرت انیشتین به عنوان برترین دانشمند جهان تقدیم شده بود.

این عبه همراهرت بر روی بدنه ویولن مذکور حک شده و در زیر آن سال تحویل ویولن به انیشتین یعنی سال ۱۹۳۳ حک شده هست.

انیشتین بعد از مدتی هستفاده از ویولن مذکور آن را به لورنس هیبز هدیه داد که پسر جوان یکی از اساتید دانشگاه پرینستون بود. ویولن مذکور از آن زمان نسل اندر نسل در این خانواده ماندگار شده هست.

آلبرت انیشتین از ۶ سالگی نواختن ویولن را آغاز کرد و در ۱۳ سالگی در این زمینه به کمال رسید. وی در سراسر عمر خود به این کار ادامه داد و از چنین کاری احساس شادی و خوشبختی می کرد. وی ویولن خود را حتی در مسافرت ها به همراه خود می برد.

پیش از این تلسکوپ، ساعت جیبی و اسبه همراهب به همراهزی های بچگی انیشتین به قیمت های ۴۳۲۵۰۰، ۳۲۵۰۵۴ و ۸۲۵۶۴ دلار به حراج گذاشته شده و فروخته شده اند.

 

ویولن انیشتین حراج شد +عکس 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم