واکنش ترامپ به اخراج دیپلمات‌های آمریکا از روسیه

۲۱ مرداد ۱۳۹۶ الکتریک

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از تصمیم مسکو برای کاهش دیپلمات‌های آمریکایی در روسیه هستقبه همراهل کرده و گفت به همراه این کار پول زیادی صرفه‌جویی می‌شود!

به گزارش دویچه وله، تصمیم مسکو در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا علیه روسیه گرفته شده و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه حدود دو هفته پیش خوهستار خروج ۷۵۵ دیپلمات و کارمند واحدهای دیپلماتیک آمریکا از کشورش شد.

رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که “رئیس جمهور آمریکا به خاطر این تصمیم از مسکو تشکر کرده هست.”

بنابر این گزارش، ترامپ که به شهر بدمینستر ایالت نیوجرسی سفر کرده، گفته هست: من واقعا از این مسئله هستقبه همراهل می‌کنم که لیست حقوق‌بگیران ما کوتاه‌تر شود.

رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی کنایه‌آمیز خاطر نشان کرد که وزارت خارجه این کشور در هر حال قصد صرفه‌جویی دارد.

ترامپ بدون نام بردن از پوتین، به خاطر کاهش کارمندان وزارت خارجه آمریکا در روسیه تشکر کرد و افزود به همراه این کار واشنگتن “پول هنگفتی” صرفه‌جویی می‌کند.

تصمیم پوتین برای خروج صدها کارمند واحدهای دیپلماتیک آمریکا از روسیه در واکنش به اعمال تحریم‌های جدید علیه این کشور گرفته شده هست.

اظهارات دونالد ترامپ در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی به همراه واکنش‌های زیادی روبرو شده هست. برخی از کاربران اینترنت می‌پرسند آیا رئیس جمهور آمریکا مجاز هست دربه همراهره مسئله‌ای که برای کشور اهمیت زیادی دارد مزاح کند و آیا تشکر او صادقانه و به دلیل برنامه‌های صرفه‌جویی در وزارت خارجه بوده هست؟

برخلاف واکنش ترامپ، رکس تیلرسون وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا به تازگی و در جریان سفر به فیلیپین تاکید کرد که این کشور به تصمیم مسکو برای کاهش ۷۵۵ نفر از کارکنان نمایندگی‌های دیپلماتیک آمریکا در روسیه پاسخ خواهد داد و چگونگی این پاسخ اول ماه دسامبر مشخص می‌شود.

تحریم‌های جدید آمریکا علیه روسیه در پی متهم شدن این کشور به دخالت در انتخابه همراهت ریهست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا وضع شده هست.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم