مرغ سیر برتر نوعی سوخاری خوشمزه

۲۴ بهمن ۱۳۹۶ الکتریک

مرغ سیر نوعی سوخاری خوشمزه و عالی هست که می‌تواند به عنوان شام یا عصرانه سرو شود.

برای تهیه مرغ سوخاری راه های زیادی وجود دارد. مرغ سیر به همراه یک تکنیک خیلی راحت اما کمی زمان بر تهیه می‌شود که به همراهعث می‌شود مرغ شما به همراهفتی نرم و فوق‌العاده پیدا کند. این روش به این صورت هست که قبل از همه چیز مرغ چند ساعتی در مخلوطی از مهست یا به همراهترمیلک خیسانده می‌شود. یک راه خوب این هست که این کار را صبح اول وقت انجام دهید و بگذارید مرغ تا موقع شام خوب در مهست خیس بخورد. بعد از آن مهست به همراه خمیر سیر تند پوشانده و سرخ می‌شود.

برای تهیه مرغ سیر نه از تخم مرغ هستفاده می‌شود و نه از روش سرخ کردن عمیق که نیاز به روغن زیادی دارد. به این ترتیب مرغ سوخاری خیلی راحت آماده می‌شود و طعمی بی‌نظیر پیدا می‌کند.

 

مواد لازم

    مرغ بدون هستخوان ۳۰۰ گرم
    مهست یا به همراهترمیلک ۴ قاشق غذاخوری
    نمک به مقدار کافی
    فلفل به مقدار کافی
    روغن مایع ۲ قاشق غذاخوری
    برگ کاری ۱ شاخه
    زیره سبز ۱/۴ قاشق چایخوری
    پیاز خرد شده ۱ عدد
    فلفل چیلی ۵ عدد (یا ۳/۴ قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز )
    سیر ۵ حبه
    سرکه ۱ قاشق غذاخوری
    شکر ۱/۴ قاشق چایخوری (اختیاری)
    آب به مقدار کافی
    پیاز، جعفری و لیموترش برای سرو

 مرغ سیر برتر نوعی سوخاری خوشمزه

 طرز تهیه:

 

ابتدا مهست را به همراه نصف پیمانه آب، نمک و فلفل در کاسه‌ای بریزید و خوب هم بزنید تا به همراه هم مخلوط شوند. مرغ را تمیز کنید و بشویید. سپس آن را به صورت تکه‌های کوچک خرد کنید. تکه‌های مرغ را داخل مخلوط مهست بریزید و زیر و رو کنید تا کاملاً به مهست آغشته شوند. بگذارید مرغ حداقل دو ساعت (یا از شب تا صبح) در مخلوط مهست خیس بخورد تا به همراهفت آن نرم شود.

فلفل چیلی و سیر را رنده کنید. سرکه و در صورت تمایل شکر را به همراه آنها مخلوط کنید. حال قاشق قاشق آب اضافه کنید تا مخلوط حالت خمیری پیدا کند (حدود ۱۵ تا ۳۰ میلی لیتر آب لازم هست). تکه‌های مرغ را آبکش کنید و مهست اضافی را جدا کنید. سپس خمیر سیر تند را روی مرغ بریزید. هم بزنید و بگذارید ۵ دقیقه بماند. در این مرحله می‌توانید مرغ را در یخچال بگذارید و هر وقت که خوهستید مرغ را سرخ کنید.

در یک تابه روغن بریزید و آن را روی شعله داغ کنید. برگ‌های کاری را از ساقه جدا کنید و همراه به همراه زیره سبز داخل روغن بریزید. ۳۰–۴۰ ثانیه تفت بدهید سپس پیاز خرد شده را داخل روغن بریزید و آن را سرخ کنید تا طلایی رنگ شود.

حال تکه‌های مرغ را داخل تابه بریزید و ۲–۳ دقیقه آنها را روی حرارت به همراهلا سرخ کنید، سپس شعله را کم کنید و درب تابه را بگذارید تا مرغ کاملاً پخته شود. اگر تکه‌های مرغ به همراهریک به همراهشند این مرحله ۵ دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد. پس از آن درب تابه را بردارید و اجازه بدهید مایع بخار شود و فقط سس غلیظی روی تکه‌های مرغ به همراهقی بماند. سس هر چه بیشتر سرخ شود عطر و طعم بیشتری پیدا می‌کند ولی مراقب به همراهشید بیش از حد آن را سرخ نکنید چون سیر نسبتاً زود می‌سوزد و در ضمن مرغ تردی اش را از دست می‌دهد.

مرغ سیر را به ظرف سرو منتقل نمایید و آن را به همراه جعفری، پیاز و لیموترش تزیین کنید.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم