راهبرد آمریکا در قبه همراهل ایران توسط ترامپ اعلام می شود

۲۰ مهر ۱۳۹۶ الکتریک

کاخ سفید روز سه شنبه گفته هست که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در ادامه هفته جاری “هستراتژی کلی” خود دربه همراهره ایران از جمله اینکه آیا برجام را تایید خواهد کرد یا نه اعلام می کند.

راهبرد آمریکا در قبه همراهل ایران توسط ترامپ اعلام می شود

به گزارش مهدی الکتریک،سارا سندرز حرفگوی کاخ سفید در پاسخی به سوالی دربه همراهره تصمیم رئیس جمهور در مورد تایید برجام و هستراتژی کلی دربه همراهره ایران گفت: “او این موضوع را در ادامه هفته اعلام خواهد کرد. رئیس جمهور در مورد هستراتژی کلی ایران به تصمیمی رسیده و می خواهد اطمینان حاصل کند که سیهستی فراگیر برای رسیدگی به… همه مشکلاتی که ایران به عنوان یک به همراهزیگر بد ایجاد می کند داریم.”

 

طبق این گزارش همچنین انتظار می رود طبق روال دشمنی علنی آمریکا به همراه ایران، ترامپ در چارچوب راهبرد متفاوت در قبه همراهل کشورمان سپاه پاسداران را در فهرست تحریمی سازمان های تروریستی قرار دهد.

حرفگوی کاخ سفید روز سه شنبه گفته هست: رییس جمهوری تصمیم خود را در خصوص راهبرد کلی در قبه همراهل ایران گرفته هست و می خواهد مطمئن شود که یک سیهست فراگیر برای مقابله به همراه همه مسایلی که ایران به عنوان یک به همراهزیگر بد ایجاد می کند، در اختیار خواهیم داشت.

ترامپ همواره از زمانی که قدرت را در آمریکا به دست گرفته، جمهوری اسلامی ایران را به ترویج تروریسم و خشونت متهم می کند و مدعی شده، توافق هسته ای شش قدرت جهانی به همراه ایران به اندازه کافی سازوکارهایی در اختیار ندارد تا مانع دستیابی ایران به ساخت سلاح هسته ای شود!

در همین حال، رهبران کشورهای اروپایی نگرانی خود را از خروج آمریکا از توافق هسته ای به همراه ایران اعلام کرده اند.

تراز می، نخست وزیر بریتانیا، نیز روز سه شنبه در گفت وگوی تلفنی به همراه ترامپ حفظ برجام را برای «امنیت منطقه» ضروری خواند.

پیشتر یک مقام آمریکایی به رویترز گفته بود، دونالد ترامپ احتمالا روز ۱۲ اکتبر (۲۰ مهرماه) در خصوص راهبرد آمریکا در قبه همراهل توافق هسته ای به همراه ایران حرفرانی خواهد کرد 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم