دیدار همکلاسی ها پس از یک قرن +عکس

۲۷ فروردین ۱۳۹۷ الکتریک

شماری از دانش آموزان به همراهفقی در هستان یزد پس از گذشت حدود یک قرن، دوبه همراهره بر سرکلاس درس حاضر شدند و خاطرات گذشته را زنده کردند.

این عده که سال ۱۳۰۶ و در سن هفت سالگی به مدرسه رفته بودند، صبح روز یکشنبه بر سر کلاس درس حاضر و خاطرات گذشته را زنده کردند.

در این مراسم که در فضایی احساسی و خاطره انگیز برگزار شد دانش آموزان قدیمی، پس از نزدیک به یک قرن، در کلاس درس، گرد هم آمدند و خاطرات شیرین گذشته خود را مرور کردند.

 

دیدار همکلاسی ها پس از یک قرن +عکس 

این سه دانش آموز دیروز و پدر بزرگ امروز، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دیگر همکلاسی های خود که چهره در نقاب خاک کشیده اند در یک دورهمی به یاد ماندنی، لحظات شادی را برای یکدیگر رقم زدند که برای نسل کنونی زیبه همراه و شنیدنی بود.

یکی از این دانش آموزان قدیمی گفت: در سال ۱۳۰۶ که آموزش و پرورش (اداره فرهنگ سابق) در به همراهفق تشکیل شد ۱۶ دانش آموز برای یادگیری درس و قرآن در کلاس حاضر بودند ولی امروز جای آنها خالی هست.

رئیس آموزش و پرورش به همراهفق هم در حاشیه این برنامه به همراه اشاره به افتتاح موزه فرهنگ و هنر در سال ۹۵ در این شهرستان، به خبرنگار ایرنا گفت: نخستین اسناد و عکس های متعلق به آغاز بکار آموزش و پرورش این شهرستان از جمله یادگارهایی هست که در این موزه نگهداری می شود.

علی اصغر رنجبر افزود: دستگاههای کاربردی قدیمی اعم از تلفن، تلویزیون، دستگاه تایپ و تکثیر، اسلاید، دوربین فیلمبرداری، ضبط صوت، رادیو، آلات موسیقی، کتاب های درسی، دفاتر و نوشت افزار، لوحه های درسی، مجلات و روزنامه از دیگر وسایلی هست که در این موزه نگهداری می شود.

وی یکی از اهداف این موزه را آشنایی نسل جوان به همراه نحوه آموزش در گذشته و تفاوت این بخش در قدیم و امروز هست.

هم اکنون هشت هزار و ۵۰۰ دانش آموز در ۹۰ مدرسه شهرستان به همراهفق به تحصیل مشغول هستند.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری به همراهفق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم