خط تلفن ۷ میلیون ونزوئلایی قطع شد

۲۱ مرداد ۱۳۹۶ الکتریک

اقدامات مخالفان نیکلاس مادورو در مقابله به همراه دولت ونزوئلا به حمله هکری به زیرساخت‌های ارتبه همراهطی این کشور بحران‌زده کشیده شده هست.

حمله سایبری به شرکت دولتی اپراتور تلفن همراه ونزوئلا، به همراهعث قطع ارتبه همراهط میلیون‌ها مشترک این شرکت شد.

آنطور که اسپوتنیک از «هوگبل روآ» وزیر علوم و فن‌آوری ونزوئلا نقل قول کرده، این حمله سایبری به قطع تماس ۷ میلیون مشترک شرکت دولتی «مُویل نت» انجامیده هست؛ این شرکت کلاً ۱۳ میلیون مشترک تلفن همراه دارد.

روآ گفته که این حمله سایبری را یکی از «حملات تروریستی نظام‌مند» علیه دولت ونزوئلا و اقدامی به همراه حمایت «خارجی‌ها» می‌داند.

وزیر علوم ونزوئلا همچنین گفته که حملات به خطوط ارتبه همراهطاتی، به همین حمله سایبری محدود نشده و خطوط فیبر نوری دولتی نیز در ۷ ایالت ونزوئلا «عمداً» آسیب دیده هست.

در این حمله سایبری، برخی دیگر از دستگاه‌های دولتی ونزوئلا نیز هدف قرار گرفته‌اند.

گروه هکری «به همراهینری گاردینز» مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته هست. این گروه چند روز پیش هم مسئولیت حمله به ۴۰ سایت دولتی را بر عهده گرفته بود.

به همراهینری گاردینز رئیس‌جمهور ونزوئلا یعنی «نیکلاس مادورو» را «دیکتاتور» خطاب می‌کند و خود را به همراهی به همراه معترضین به دولت مستقر ونزوئلا، متعهد کرده هست.

مادورو پیش از این وزیر خارجه و معاون «هوگو چاوز» رئیس‌جمهور پیشین ونزوئلا بود که پس از درگذشت وی، بر تخت ریهست‌جمهوری نشست.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم