تکرار اتهامات دروغ، کمکی به جبران خطاهای آمریکا در قبه همراهل ایران نمی کند

۱۶ آذر ۱۳۹۶ الکتریک

حرفگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به اظهارات اخیر تیلرسون:

حرفگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه آمریکا گفت: بیان مکرر اتهامات بی اساس و دروغ، هیچ کمکی به جبران خطاهای راهبردی و بزرگ آمریکا در قبه همراهل ایران و منطقه طی دهه های اخیر نخواهد کرد.

مهر/بهرام قاسمی

 

به گزارش مهدی الکتریک بخ نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی حرفان اخیر «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه ایالات متحده بعد از دیدار به همراه نماینده عالی سیهست خارجی اتحادیه اروپا را اصرار بی مورد و لجاجت بی ثمر در تکرار اتهامات واهی نسبت به جمهوری اسلامی ایران خواند.

حرفگوی وزارت امور خارجه همچنین اظهار داشت: بیان مکرر اتهامات بی اساس و دروغ، هیچ کمکی به جبران خطاهای راهبردی و بزرگ آمریکا در قبه همراهل ایران و منطقه طی دهه های اخیر نخواهد کرد و متهم کردن سایر کشورها علاج دردها و زخم های عمیق و کهنه به همراهقی مانده از سیهست های تجاوزکارانه و زیاده خواهی های آمریکا در این منطقه نخواهد بود.

قاسمی تصریح کرد: تا زمان به همراهقی هست آقای تیلرسون بکوشد به همراه واقعیات و تاریخ منطقه و سیهست های آمریکا و آثار و عواقب آن که به بحران های شدید و کشتار صدها هزار زن و کودک و انسان بیگناه منجر شده هست، بیشتر آشنا شود و آنگاه به اظهارنظر و قضاوت اهتمام ورزد.

وی ادامه داد: ایران خود یکی از قربه همراهنیان سیهست های مداخله جویانه، کودتا و هستبداد ناشی از اقدامات کشور متبوع وی هست و امروز به عنوان کشوری که در خط مقدم مبه همراهرزه به همراه تروریسم در منطقه و جهان تلاشی بزرگ داشته، شناخته می شود.

حرفگوی دستگاه دیپلماسی خاطر نشان کرد: بی تردید نادیده انگاشتن اقدامات خطیر ایران در کمک به ثبه همراهت، امنیت و مبه همراهرزه به همراه تروریسم و ایراد اتهامات دروغ، تنها می تواند ناشی از عصبه همراهنیت این کشور از مبه همراهرزه بی امان جمهوری اسلامی ایران در ایفای نقشی انسانی و ثبه همراهت ساز و مبه همراهرزه به همراه تروریسم و سند و نشانه ای از حمایت آمریکا از تروریسم در منطقه به همراهشد.

قاسمی تاکید کرد که ایران به همراه قدرت تمام و در چارچوب تمامی موازین اخلاقی و رعایت تمام هنجارهای تعریف شده بین المللی و به همراه توانمندی بسیار در جهت کمک به ثبه همراهت و امنیت و مبه همراهرزه به همراه تروریسم و جنگ افروزی و بدون توجه به دروغ های بد خواهانِ مردم منطقه، به تلاش های سازنده خود مسئولانه ادامه خواهد داد.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم