تمامی موشکهای شلیک شده منهدم شدند

۲۸ فروردین ۱۳۹۷ الکتریک

درپی شلیک چند موشک از منبع ناشناس به سمت دو پایگاه هوایی در حمص و دمشق، پدافند هوایی سوریه فعال شد. برخی منابع، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی را عامل این حملات ذکر کرده‌اند.

تمامی موشکهای شلیک شده منهدم شدند 

 

به گزارش مهدی الکتریک، رسانه های دولتی سوریه و حزب الله لبنان گزارش می دهند که سامانه دفاع هوایی این کشور موشک هایی را که به سوی پایگاه های هوایی ارتش در شعیرات واقع در هستان حمص و پایگاهی در نزدیکی دمشق شلیک شده بود منهدم کرده اند.

یک حرفگوی پنتاگون مدعی شده که آمریکا در این مقطع زمانی در این ناحیه هیچ فعالیت نظامی نداشته هست.

به گزارش خبرگزاری رویترز یک حرفگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز مدعی شده: “ما در مورد چنین گزارش هایی اظهار نظر نمی کنیم.”

دیدبه همراهن حقوق بشر سوریه که در بریتانیا قرار دارد گزارش داد که صدای انفجارهای مهیبی در نزدیکی پایگاه هوایی شعیرات در هستان حمص و همچنین در قلمون در نزدیکی دمشق که محل دو پایگاه هوایی هست شنیده شده.

رامی عبدالرحمان مدیر این گروه گفت که موشک ها به هیچ یک از پایگاه ها اصابت نکرده هست.

پایگاه هوایی شعیرات در ماه آوریل سال گذشته مورد اصابت ۵۹ موشک آمریکایی قرار گرفت که در واکنش به حمله شیمیایی دولت سوریه به شهر خان شیخون بود که بنابه گزارش ها حدود ۸۰ کشته به جا گذاشت. آمریکا گفت که حمله شیمیایی از آن پایگاه انجام شده بود.

تلویزیون سوریه گزارش می دهد که حملات تازه در آخرین ساعات دوشنبه شب به وقت محلی انجام شده و تصاویری از یک موشک که در آسمان منهدم می شود را نشان داد.

رسانه های حزب الله لبنان گزارش دادند که در مجموع نه موشک شلیک شده بود که شش عدد به سوی شعیرات و سه موشک به سوی پایگاه نظامی دومیر در نزدیکی دمشق بود.

البته تلویزیون سوریه در گزارش خود اشاره نکرده که موشکی به سوی دومیر شلیک شده بود. برخی رسانه‌ها نیز به نقل از منابع میدانی احتمال دادند که این موشک‌ها توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به سمت پایگاه هوایی الشعیرات شلیک شده به همراهشند. همچنین گفته می‌شود خود جنگنده‌ها نیز توسط سامانه‌های پدافندی رهگیری شده‌اند.

همزمان گزارش‌های تأییدنشده‌ای از شنیده‌شدن صدای چند انفجار در شهر دمشق نیز منتشر شده هست.یک مقام نظامی سوری به همراه تأیید خبر صدای انفجار در دمشق، گفت که ۳ فروند موشک نیز به سمت پایگاه هوایی «الضمیر» در این شهر شلیک شده که پیش از رسیدن به زمین توسط سامانه‌های پدافندی هدف قرار داده شدند.

یدیعوت‌آحارونوت از هستقرار گسترده و سنگین نظامیان رژیم صهیونیستی در بلندی‌های جولان اشغالی خبر داد. منابع فلسطینی نیز از پرواز جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بر فراز نوار غزه و احتمال به همراهزگشت از عملیات خبر می‌دهند.

شبکه المیادین هم گزارش‌های منتشرشده مبنی بر شلیک موشک به مناطق «الکسوۀ» و ریف حلب را تکذیب کرد.

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم