تشریح آخرین وضعیت طرح جدید ترافیک پایتخت

۲۶ فروردین ۱۳۹۷ الکتریک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نحوه شارژ حساب شهروندی در طرح ترافیک جدید را تشریح کرد و گفت: مردم هیچ گونه ناراحتی و هسترسی برای ثبت نام نداشته به همراهشند و اگر ببینیم که هنوز بخش زیادی از مردم تا پایان ماه جاری ثبت نام نکرده و تحت فشار و هسترس هستند قطعا نسبت به تمدید ده روزه یا دو هفته‌ای طرح ترافیک قبل اقدام خواهیم کرد.

تشریح آخرین وضعیت طرح جدید ترافیک پایتخت 

 

به گزارش مهدی الکتریک، محسن پورسید آقایی  به همراه اشاره به جزئیات ثبت نام طرح ترافیک سال ۹۷ گفت: خوشبختانه به همراههمکاری همه دستگاه‌ها، سازمان‌ها، ارگان‌ها و … شاهد این هستیم که طرح ترافیک جدید به مرحله اجرا رسیده هست و از ابتدای اردیبهشت ماه اجرایی می‌شود.

وی به همراه بیان اینکه از منتقدان تشکر می‌کنم که به همراه بیان نظرات و انتقادات خود به ما کمک کردند که نقاط ضعف طرح ترافیک را تکمیل کرده و آن را برطرف کنیم، ادامه داد: حالا به مرحله‌ای رسیده‌ایم که به همراه کار کارشناسی اجرای این طرح مورد تأیید و وثوق همه دستگاه‌ها از جمله پلیس ، هستانداری، وزارت کشور و … رسیده هست.

پورسید آقایی به همراه بیان اینکه همه افرادی که می خواهند حتی برای یک به همراهر وارد محدوده طرح ترافیک شوند به همراهید اطلاعات خودروی خود را در سامانه  MY.TEHRAN.IR وارد کنند، گفت: این سامانه تا پایان سال فعال هست و لازم هست هر فردی که می‌خواهد حتی برای یک به همراهر وارد محدوده  شود، اطلاعات خودرویی خود را وارد کند.

وی به همراه بیان اینکه این سامانه به سامانه سایر سازمان‌ها همچون ثبت احوال و… متصل هست و لازم هست افراد اطلاعات خود را به طور دقیق و کامل وارد کنند تا مشکلی در تأیید آنها ایجاد نشود، اظهار کرد: شهروندان می‌به همراهیست در هنگام ثبت اطلاعات خود صبر داشته به همراهشند اما اگر به هر دلیلی نتوانستند اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنند، می‌توانند به دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه کرده و حضوری ثبت نام کنند، اما دقت داشته به همراهشید که تا کنون بیش از ۶۰ هزار خودرو ثبت نام موفق در این سامانه داشته‌اند و این نشان می‌دهد که سامانه در حال فعالیت هست و مشکلی ندارد.

پورسیدآقایی در مورد شارژ حساب شهروندی گفت: هر فردی که می خواهد وارد محدوده طرح ترافیک شود حداقل می به همراهیست مبلغ ۳۶ هزار تومان را که حداکثر عوارض یک روز می شود از طریق همان سامانه در حساب شهروندی خود شارژ کند و سامانه نیز میزان عوارض را بر اساس ساعت ورود و خروج و همچنین نوع معاینه فنی محاسبه می‌کند و از حساب شهروندی کسر می‌شود  وصورت حساب نیز برای مالک ارسال می ‌شود.

 وی افزود: شهروندان دقت داشته به همراهشند اگر ۳۶ هزار تومان حساب شهروندی خود را شارژ کرده به همراهشند؛ اما عوارض آنها کمتر مثلا ده هزار تومان محاسبه شود، مابقی پول در حساب آنها و نه حساب شهرداری به همراهقی‌ می‌ماند.

معاون حمل و نقل شهرداری تهران به همراه بیان اینکه لازم هست که شهروندان حداقل مبلغ ۳۶ هزار تومان در حسابشان به همراهشد گفت: اما افرادی که دارای سهمیه یک ساله تردد هستند می به همراهیست یک میلیون تومان در حساب شهروندی آنها در ابتدا شارژ شود.

پورسیدآقایی به همراه بیان اینکه افرادی که از سهمیه هستفاده می‌کنند پیش از این نیز در مدل قبل طرح ترافیک می‌به همراهیست ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان درابتدا واریز می کردند و به اصطلاح طرح ترافیک خریداری می‌کردند، گفت:‌ البته این شامل حال معلولین، جانبه همراهزان و بیماران خاص نمی‌شود.

وی در پایان به همراه بیان اینکه مردم هیچ گونه ناراحتی و هسترسی برای ثبت نام نداشته به همراهشند گفت: اگر تا اول اردیبهشت که قرار هست طرح ترافیک جدید اجرایی شود ببینیم که هنوز بخش زیادی از مردم ثبت نام نکرده و تحت فشار و هسترس هستند قطعا نسبت به تمدید ده روزه یا دو هفته‌ای طرح قبل اقدام خواهیم کرد تا همگان بتوانند بدون ناراحتی ثبت نام خود را کامل کنند.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم